ďťż

[b]Staw rekreacyjny 20*20m Jakei formalności itp????[/b]

Obejrzyj posty

[b]Staw rekreacyjny 20*20m Jakei formalności itp????[/b]





bartlech - 30-07-2004 12:28
Na pastwisku w podmokłym terenie chcę wykorzystać staw o wymiarach 20x20. Czy trzeba załatwiać pozwolenie?
barbara
[/b] Republika.pl Portal Społeczności Internetowych


 




Przykro nam, strona o podanym adresie nie istnieje.

Sprawdź, czy wpisałeś poprawny adres strony, lub skorzystaj z katalogu lub wyszukiwarki.



Copyright 1996 - 2006 Grupa Onet.pl SA - zobacz wszystkie serwisy »





DeeF - 07-08-2004 00:44
Rzuciłem już to pytanie gdzieś na forum ale ponownie dołączam się do pytania bartlech .



preev - 07-08-2004 13:55
"(...) jeśli właściciel gruntu chce wybudować staw w terenie podmokłym lub w zagłębieniu terenu albo innym miejscu, w którym gromadzi się woda i nie korzysta przy tym z płynących wód powierzchniowych, to nie musi uzyskać pozwolenia wodnoprawnego na założenie stawu. Staw taki nie może posiadać jednak żadnych dopływów ani odpływów."

Ustawa z dnia 24 października 1974 r. - Prawo wodne (Dz.U. Nr 38, poz. 230 ost. zm. Dz.U. Nr 12, poz. 136 z 2000 r.
Ustawa z dnia 18 kwietnia 1985 r. o rybactwie śródlądowym (Dz.U. Nr 66, poz. 750 z 1999 r.)
Ustawa z dnia 7 lipca 1994 r. prawo budowlane (Dz.U. Nr 89, poz. 414, ost. zm. Dz.U. Nr 12, poz. 136 z 2000 r.)

Ale jeszcze warto by się było zapytać w gminie, może coś się pozmieniało
pozdrawiam



AdamN - 15-08-2004 02:23

Staw taki nie może posiadać jednak żadnych dopływów ani odpływów. Chyba staw z odpływem i/lub dopływem to nie staw, ale jezioro? Republika.pl Portal Społeczności Internetowych


 




Przykro nam, strona o podanym adresie nie istnieje.

Sprawdź, czy wpisałeś poprawny adres strony, lub skorzystaj z katalogu lub wyszukiwarki.



Copyright 1996 - 2006 Grupa Onet.pl SA - zobacz wszystkie serwisy »





preev - 15-08-2004 07:35

Staw taki nie może posiadać jednak żadnych dopływów ani odpływów. Chyba staw z odpływem i/lub dopływem to nie staw, ale jezioro? po pierwsze: zacytowałem ustawę
po drugie: to chyba większość jezior na świecie trzeba by przemianować na stawy bo mają odpływy/dopływy :D



AdamN - 16-08-2004 15:46
No to zacytujmy więcej (Prawo budowlane):

Art. 29.
1. Pozwolenia na budowę nie wymaga budowa:
(...)
14) obiektów budowlanych piętrzących wodę i upustowych o wysokości piętrzenia poniżej 1 m poza rzekami żeglownymi oraz poza obszarem parków narodowych, rezerwatów przyrody i parków krajobrazowych oraz ich otulin,
15) przydomowych basenów i oczek wodnych o powierzchni do 30 m2,
16) pomostów o długości całkowitej do 25 m i wysokości, liczonej od korony pomostu do dna akwenu, do 2,50 m, służących do:
a) cumowania niewielkich jednostek pływających, jak łodzie, kajaki, jachty,
b) uprawiania wędkarstwa,
c) rekreacji,
(...)
2. Pozwolenia na budowę nie wymaga wykonywanie robót budowlanych, polegających na:
(...)
7) remoncie pomostów, o których mowa w ust. 1 pkt 16,
(...)
9) wykonywaniu i remoncie urządzeń melioracji wodnych szczegółowych, z wyjątkiem:
a) ziemnych stawów hodowlanych,

---------------
Czyli: staw wolno mieć, ale bez rybek. A jak rybki, to nie hodowalne, tylko "dziko rosnące" :)