ďťż

Czy rolnik może budować (bez MPZP) w gminie sąsiedniej?

Obejrzyj posty

Czy rolnik może budować (bez MPZP) w gminie sąsiedniej?

Gagata - 12-11-2007 16:07
Jestem rolnikiem, wielkość gospodarstwa powyżej średniej w gminie. Porządkując informacje na ten temat w aspekcie budowy siedliska/z.zagrodowej (nawiasem mówiąc - czym się różnią siedlisko i zab.zagrodowa?):
1. jeslli nie ma MPZP mogę budować się na ziemi należącej do gospodarstwa
2. jesli jest MPZP - to już wówczas obowiązują jego przepisy (czyli dana działka musi byc przeznaczona w nim pod zabudowę ale dla mnie jako rolnika może być to zab.zagrodowa, siedlisko)

Ale - co jeśli piekną działeczke pod budowę znajdę w GMINIE SĄSIEDNIEJ??
Trochę gdzieniegdzie było na ten temat ale nigdzie jednoznacznie...Wówczas mam te hektary powyżej średniej w gminie A a działka na której chcę buować jest w gminie B (sasiadującej). I nie ma MPZP. Co wtedy?? Republika.pl Portal Społeczności Internetowych


 
Przykro nam, strona o podanym adresie nie istnieje.

Sprawdź, czy wpisałeś poprawny adres strony, lub skorzystaj z katalogu lub wyszukiwarki.Copyright 1996 - 2006 Grupa Onet.pl SA - zobacz wszystkie serwisy »

sSiwy12 - 12-11-2007 16:19
Zgodnie z zapisami w Ustawach siedlisko zastapiono zabudową zagrodową. Od kilku lat funkcjonuje to drugie (zabudowa zagrodowa).
ad1. Tak - jedynym ograniczeniem jest "średnia gospodarstwa w danej gminie".
ad2. Tez tak, przy czym działka nie musi być "budowlana", może być przeznaczona pod zabudowe zagrodową, dla rolników posiadajacych nie mniej niż 1 ha w danej gmninie.

Ostatnie watpliwość. Co prawda przepisy mówia wyraźnie w danej gminie, ale bywa i tak, że UZNANIOWO mogą zaliczyć areał z gminy bezpośrednio sąsiadującej - przy czym rolnikiem trzeba być w gminie w której chcemy sie budowac, czyli zameldowanie (też uznaniowo może być "zaliczone" z gminy sajacej) areał nie mniejszy niż 1 ha - obowiązkowo.

PowodzeniaGagata - 12-11-2007 18:12
Dziekuję znów sSiwy12 :D . Mam nadzieję że i komuś innemu to się przyda dlatego staram się otwierać wątki pod wyraźnymi tytułami...Gagata - 12-11-2007 18:17
A może i tu zapytam Ciebie: jest do sprzedania ładna działka, ale w MPZP napisano - działka rolna (..) zakazuje sie lokowania zabudowy kubaturowej", druga, zakwalifikowana jako leśna ma ten sam wpis. Natomiast obecna właścicielka-sprzedająca twierdzi, że w gminie powiedziano jej, że ponieważ ziemia ta jest teraz gospodarstwem rolnym - będzie możliwość zabudowy zagrodowej...? I sprzedaje ją twierdząc, że "istnieje możlwiośc zabudowy zagrodowej" czy to możliwe? na jakiej zasadzie?? coś mi to wygląda raczej na wciskanie kitu żeby znaleźć chętnego...