ďťż

Jak wybudować kominek z cegieł bez wkładu?

Obejrzyj posty

Jak wybudować kominek z cegieł bez wkładu?

vasp - 20-09-2004 21:14
W domku letniskowym chciałbym sam wymurować kominek bez wkładu grzewczego. Nad kominkiem (z braku miejsca) będzie komin. Czy ktoś ma może jakieś instrukcje jak to zrobić krok po kroku, gdzie cegła szamotowa, ile mączki szamotowej do zaprawy itd. Republika.pl Portal Społeczności Internetowych


 
Przykro nam, strona o podanym adresie nie istnieje.

Sprawdź, czy wpisałeś poprawny adres strony, lub skorzystaj z katalogu lub wyszukiwarki.Copyright 1996 - 2006 Grupa Onet.pl SA - zobacz wszystkie serwisy »

tomek1950 - 20-09-2004 23:58
Vasp, wybudowalem takie cos kilka lat temu. Sama konstrukcja jest ze zwykłych cegiel. Cegłami szmotowymi wyłożone jest tylko palenisko. Wielkość kominka - jego wszystkie wymiary zależą od powierzchni jaką ma ogrzewać, wysokości i przekroju komina. Poslugiwalem się przy robieniu projektu (własny) kilkoma ksiązkami. Niestety ktoś je pożyczył i nie oddał. W jednej z nich był nawet rodzaj suwaka który podawał wymiary elementów kominka w zależności od wysokości komina, jego przekroju, i wielkości pomieszczenia. Kominek ogrzewa pomieszczenie ok. 20 m2 specjalnie nie dymi. Poszukaj na forum. Sporo informacji podaje ForestNatura. Drugi mój kominek z wkladem ogrzewa praktycznie cały dom, ten otwarty służy do patrzenia. :))
Pozdrawiam
Tomek

PS Najtrudniejsze jest wymurowanie pochylonych ścian czopucha. Robiłem to za pomocą ustawionych pod odpowiednim kątem listew po których przesuwałem w miarę kładzenia kolejnych warstw cegieł, w górę kawałki blachy.