ďťż

Kitowanie okien

Obejrzyj posty

Kitowanie okien

dybon - 07-07-2002 13:20
Jak, czym kitować (mam kit szary- nie wiem czy dobry). Czy usuwać stary spękany kit, czy tylko rysu uzupełnić nowym? Republika.pl Portal Społeczności Internetowych


 
Przykro nam, strona o podanym adresie nie istnieje.

Sprawdź, czy wpisałeś poprawny adres strony, lub skorzystaj z katalogu lub wyszukiwarki.Copyright 1996 - 2006 Grupa Onet.pl SA - zobacz wszystkie serwisy »

bigmario4 - 07-07-2002 15:27
Stary najlepiej usunąć,co do kitu to i tak popęka.Poszukaj może jakichś syntetycznych na bazie akrylu.Mario
buleczka_77 - 08-07-2002 07:55
Zdecydowanie wykruszac i usuwać. Pozostawione resztki starego kitu i tak odpadną, a wtedy cały Twoj wysiłek pójdzie na marne...
Usuń zatem cały kit ( tylko uważaj zeby Ci okno nie wypadło tak jak mi :grin: ) i włóż nowy. Nie skuś się tylko na silikony, bo choć łatwe w pracy późniejszy efekt jest fatalny - ciemnieje, farby nie przyjmuje i wygląda jak brudna,zakurzona guma.
Popytaj w sklepach o nowy typ kitu - dobrze sie rozkłada i ładnie przyjmuje farbe i powodzenia
Bułkadobrzykowice - 08-07-2002 09:00
mam ojca szklarza, który całkowicie (no prawie) przeszedł z kitu
na silikon, tylko jak wszędzie trzeba dobrać odpowiedni, dedykowany do okien. CO do malowania to najczęściej okna są brązowe lub białe i w tych kolorach spokojnie mozna kupic silikon. W innych przypadkach stosuje się silikon przeźroczysty i cześć. Republika.pl Portal Społeczności Internetowych


 
Przykro nam, strona o podanym adresie nie istnieje.

Sprawdź, czy wpisałeś poprawny adres strony, lub skorzystaj z katalogu lub wyszukiwarki.Copyright 1996 - 2006 Grupa Onet.pl SA - zobacz wszystkie serwisy »

bigmario4 - 08-07-2002 09:04
Każdy najlepszy material można sp... nieumiejętnym wykonaniem silikony są dobre,wszysto zależy od wykonania.Mario
engi - 09-07-2002 08:39
Moja metoda na remont okien drewnianych:
Kupić drewniany ćwierćwałek (wielkości niewiele większej niż listwa do wykańczania kafelek),silikon , gwózdki jak do szklenia szyb.
1. Stary kit wydłubać
2. Nanieść cienki wałek silikonu(robi za uszczelkę)
3. Przyciętą odpowiednio listewkę gwózdkami przebijamy do ramy w kilku miejscach.
4. Silikon po zastygnięciu - tam gdzie wylazł odcinamy.
5. Malujemy tak jak okno.
Myślę, że będzie to trwałe (robię to w tym roku)- sąsiad robił w ubiegłym i wygląda super.
Silikon pod listwą nie sparszywieje - robi za klej i uszczelkę w jednym.
Pzdr-ka
_Piotr - 09-07-2002 14:46
Ja też w wolnych chwilach wymieniam kit w kolejnych oknach... W niektórych miejscach odpada cały, a w niektórych siedzi twardo jak kamień... Na początku chciałem drzeć wszystko, ale jak popękały mi 2 szyby, to odpuściłem i zrywam tylko tyle ile się da, a to co siedzi, to niech siedzi. No i kupiłem silikon szklarski biały, bo na biało chcę okna malować, do tego specjalną szpachelkę do silikonu i wymieniam! :smile:
Aha... żeby było równo - używam taśmy malarskiej. Przyklejam po obydwu stronach: na szybę i na ramę, przejeżdżam silikonem i zaraz zrywam - wychodzi idealnie równiutko! :smile: